16-letni chłopiec z problemami oddychania bezpiecznie dostarczony do szpitala dzięki pomocy gorzowskich policjantów

16-letni chłopiec z problemami oddychania bezpiecznie dostarczony do szpitala dzięki pomocy gorzowskich policjantów

W Gorzowie Wielkopolskim policjanci asystowali ojcu, który przewoził swego syna, 16-latka miewającego trudności z oddychaniem, do szpitala. Szybka reakcja i profesjonalna pomoc od specjalistów medycznych sprawiły, że cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Do tego dramatycznego wydarzenia doszło w sobotę 24 lutego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim byli na patrolu, kontrolując bezpieczeństwo na ulicach miasta. W trakcie służby, podczas jazdy ulicą Piłsudskiego w kierunku ronda Górczyńskiego, do radiowozu podjechał opel. Za kierownicą siedział zaniepokojony ojciec.

Mężczyzna wyjaśnił przez okno, że jego 16-letni syn boryka się z problemami z oddychaniem i poprosił o pomoc – relacjonuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Czas jest kluczowy w takich sytuacjach. Policjanci reagując błyskawicznie, udzielili kierowcy instrukcji dotyczących jazdy za pojazdem z uprzywilejowaniami.

Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pilnowali bezpiecznej i szybkiej eskorty do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego na ulicy Dekerta. Po przyjeździe na Szpitalny Oddział Ratunkowy, chłopiec został natychmiast przekazany pod opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego. Ta niepokojąca historia miała szczęśliwe zakończenie.