Niewiarygodne dzialania Policji w Gorzowie Wielkopolskim: zatrzymanie mężczyzny przewożącego 30 kg narkotyków

Niewiarygodne dzialania Policji w Gorzowie Wielkopolskim: zatrzymanie mężczyzny przewożącego 30 kg narkotyków

Podczas akcji antynarkotykowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., zdobyli oni na gorącym uczynku 28-letniego mężczyznę. W jego samochodzie odnaleźli prawie 7 kg substancji niedozwolonych. Dalsze działania operacyjne skutkowały znalezieniem kolejnych 23 kg różnego rodzaju narkotyków, takich jak metamfetamina, mefedron i marihuana. Całość zabezpieczonych środków osiągała wartość aż 2 milionów złotych na czarnym rynku.

W grudniu 2023 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podjęli próbę zatrzymania kierowcy Skody Octavii na osiedlu Staszica w Gorzowie Wlkp. Systematycznie gromadzone informacje wskazywały, że ten konkretny kierowca jest zaangażowany w handel dużymi ilościami narkotyków.

Kiedy policjanci próbowali go zatrzymać do kontroli, mężczyzna zignorował sygnały i rozpoczął ucieczkę. Objęty kordonem policji na ulicy Dunikowskiego, porzucił samochód i próbował uciec pieszo. Mimo to, po 200 metrach został zatrzymany i obezwładniony – informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

W bagażniku zatrzymanego pojazdu odnaleziono blisko 7 kg marihuany. Następnie w jednym z wynajmowanych przez 28-latka pomieszczeń w Strzelcach Krajeńskich, policjanci odkryli jeszcze więcej narkotyków: niemal 20 kg marihuany, 1,4 kg mefedronu oraz 2,6 kg metamfetaminy. W sumie zabezpieczono ponad 30 kg substancji niedozwolonych, które na czarnym rynku osiągnęłyby wartość 2 milionów złotych.

Dzięki zebranym dowodom, zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, udział w obrocie narkotykami oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu aż do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie przygotowawcze, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Możliwe jest, że to śledztwo doprowadzi do kolejnych zatrzymań i dalszych ujawnien.