Osiedle Europejskie celebruje otwarcie nowego boiska!

Osiedle Europejskie celebruje otwarcie nowego boiska!

Z radością informujemy, że najmłodsi rezydenci Osiedla Europejskiego otrzymali właśnie powód do świętowania. Firma Redopol, pełniąca rolę wykonawcy, zakończyła bowiem przed ustawowym terminem budowę nowoczesnego boiska sportowego na terenie tego osiedla. W piątkowe popołudnie, 2 lutego, miało miejsce oficjalne przekazanie obiektu do użytku publicznego.

Inwestycja ta jest odpowiedzią na nieustannie rosnące potrzeby najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Została ona zrealizowana jako zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorzowa, co podkreśla jej społeczny charakter i znaczenie dla lokalnej społeczności.

Nowo wybudowane boisko posiada uniwersalną nawierzchnię, umożliwiającą aktywne korzystanie z niego przez mieszkańców. Ponadto cały obszar został ogrodzony oraz wzbogacony o elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na odpady. Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników, wokół boiska zamontowano specjalne piłkochwyty o wysokości aż 6 metrów.

Projekt nowego boiska jest dziełem firmy Portal PP ze Szczecina, która działała na zlecenie Miasta. Całość inwestycji pochłonęła ponad 600 tysięcy złotych, co jednoznacznie świadczy o jej skali i znaczeniu dla lokalnej społeczności.