Ścieżka nad Wartą niebezpieczna – magistrat wprowadza bariery ochronne

Ścieżka nad Wartą niebezpieczna – magistrat wprowadza bariery ochronne

Magistrat poinformował o zamknięciu ścieżki wzdłuż rzeki Warty. Decyzja ta dotyczy konkretnie fragmentu trasy, który rozciąga się od okolic dojazdu do rzeki z ulicy Hejmanowskiej aż do obszaru, gdzie znajduje się wejście na teren Akademickiego Jednostek Pływackich (AJP) przy ulicy Teatralnej. W obu tych miejscach postawiono bariery ochronne, które uniemożliwiają dostęp do omawianej ścieżki.

Mimo że nowo wytyczona trasa nad Wartą nie jest jeszcze zalana, to jednak różnica pomiędzy poziomem wody a ścieżką wynosi jedynie kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt centymetrów. To zaś oznacza, że nie ma mowy o bezpiecznym przechodzeniu przez ten obszar.

Z tego powodu odpowiednie służby miejskie podjęły decyzję o zabezpieczeniu dodatkowych punktów dojścia do rzeki. Celem tych działań jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Jednocześnie władze miasta apelują do wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i szanowanie tymczasowego zamknięcia ścieżki nad Wartą.

Obecne warunki pogodowe nie sprzyjają stabilizacji sytuacji na Warcie, co skłoniło magistrat do wprowadzenia tak drastycznych środków ochronnych.