Nieustająca czujność – policjanci poza służbą zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Nieustająca czujność – policjanci poza służbą zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Trzech funkcjonariuszy policji wykazało niesamowitą reaktywność i determinację, gdy w czasie swojego wolnego czasu od służby zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna, trzymając butelkę piwa, wsiadł do samochodu, próbując wyjechać z parkingu mimo widocznego upojenia alkoholowego – jego organizm zawierał ponad trzy promile alkoholu.

Cała sytuacja rozegrała się w podgorzowskim Wawrowie, w środowy wieczór 25 października, przed godziną 19. Troje funkcjonariuszy: sierżant sztabowa Renata Kowalska z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, sierżant Marta Powaga z tego samego wydziału Komisariatu Policji I oraz sierżant sztabowy Mateusz Garstka z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, będąc poza służbą, zauważyli na parkingu osobnika o nietypowym zachowaniu. Przy otwartych drzwiach swojego samochodu wydawał dziwne dźwięki i machał butelką piwa. W pewnym momencie wsiadł do auta, próbując odjechać.

Na czele reakcji stanęła sierżant Powaga, która uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę, starając się wyjąć kluczyki ze stacyjki. Jej wysiłki wspierane były przez dwóch pozostałych funkcjonariuszy, którzy pomogli obezwładnić kierowcę. Ich skoordynowane działania okazały się skuteczne – zdołali wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. Od mężczyzny bijący był intensywny zapach alkoholu, a jego mowa była bełkotliwa. Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził nietrzeźwość kierowcy – wynik alkomatu to ponad trzy promile alkoholu. 43-latek został zatrzymany i przetransportowany do komendy miejskiej celem dalszych czynności. Grozi mu surowa kara – do trzech lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy nasi policjanci wykazują się niezwykłą aktywnością poza służbą, angażując się również w działalność charytatywną oraz osiągając sukcesy sportowe: