Udana akcja poszukiwawcza w Gorzowie: odnaleziono 30-latka

Udana akcja poszukiwawcza w Gorzowie: odnaleziono 30-latka

Po kilkudniowych, zaangażowanych działaniach mających na celu odnalezienie zaginionego mężczyzny, policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zakończyli swoją akcję sukcesem w miniony piątek. Rozpoczęta w poniedziałek akcja poszukiwawcza dotyczyła 30-letniego Pawła, którego rodzina zgłosiła jako zaginionego. Mimo iż mężczyzna był poddany wyziębieniu, został odnaleziony w stanie dobrym zdrowia, jak poinformował podinspektor Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika, Paweł został odnaleziony około godziny 16 na ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim przez funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji. Ze względu na stan wyziębienia, został natychmiast przekazany do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań. Jak zapewnił rzecznik policji, mężczyzna powinien wkrótce wrócić do swojego domu.

Podinspektor Marcin Maludy wyraził swoje podziękowania dla wszystkich osób, które poprzez social media zaangażowały się w poszukiwanie Pawła. Wspomogły one działania policji, udostępniając informacje o zaginięciu mężczyzny oraz przekazując wszelkie dostępne informacje na jego temat.

Zaginiony 30-latek opuścił budynek Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim 22 października tego roku i od tamtej pory nie wrócił do domu. Nie było również możliwości skontaktowania się z nim, ponieważ nie miał ze sobą telefonu. Jego zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie następnego dnia, 23 października.

W wielodniową akcję poszukiwawczą włączyli się nie tylko policjanci, ale również strażacy. Wykorzystując różnorodne środki, takie jak quady czy drony, sprawdzali oni gorzowskie ulice, ogrody działkowe i tereny leśne na obrzeżach miasta. Ich determinacja i zaangażowanie przyniosły ostatecznie pozytywny rezultat.