Nadciąga jesienne ochłodzenie

Nadciąga jesienne ochłodzenie

Choć jeszcze w sobotę cieszyliśmy się temperaturami dochodzącymi do 16-17 stopni Celsjusza, to jednak nadeszły pierwsze sygnały zwiastujące znaczące ochłodzenie. Nadchodzący czas może przynieść naprawdę nieprzyjemne chłodne dni, a nawet przymrozki mogą być notowane pod koniec następnego tygodnia.

Przyjemnie ciepła sobota, kiedy termometry pokazywały wartości zbliżone do 20 stopni Celsjusza, niestety nie będzie miała kontynuacji. Już w kolejną niedzielę noc ma przynieść nam temperatury rzędu 3-4 stopni powyżej zera, by w trakcie dnia osiągnąć maksymalnie 11-12 stopni. To oznacza, że pora na powrót do szafy po cieplejsze ubrania.

Długotrwałe ciepło we wrześniu oraz na początku października było dla nas nie lada gratką. Na powtórkę z 22-23 stopniami i pięknym słonecznym dniem będziemy musieli jednak poczekać. Wg najnowszych prognoz pogodowych zapowiadane są nawet przymrozki przygruntowe do -1 stopnia w noc z piątku na sobotę, kiedy to termometry pokażą zaledwie +2 stopnie. Deszczowa i zimna sobota ma przynieść maksymalnie 5 stopni powyżej zera.

Nie jest to jednak zapowiedź nadejścia śnieżnej zimy. Żadne z dostępnych prognoz długoterminowych nie przewiduje opadów śniegu, ani nagłego spadku temperatur poniżej 5 stopni w ciągu dnia, choć pod koniec października możemy liczyć na maksymalnie 7-8 stopni ciepła.

Warto jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy pogodowe obarczone są dużą niepewnością, a pogoda może zmienić się drastycznie z dnia na dzień. Wskazane jest bieżące śledzenie informacji serwisów pogodowych.