Zatrzymano 22-latka podejrzanego o strzały do autobusu w Gorzowie Wlkp.

Zatrzymano 22-latka podejrzanego o strzały do autobusu w Gorzowie Wlkp.

Policja z Gorzowa Wielkopolskiego poinformowała o aresztowaniu młodego mężczyzny, który jest podejrzany o uszkodzenie autobusu miejskiej komunikacji. Dwudziestodwuletni mężczyzna, według ustaleń policji, prawdopodobnie oddał strzał lub kilka strzałów z wiatrówki w kierunku jadącego autobusu. Szczegółowe informacje na temat incydentu przekazał komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Gorzowie Wlkp., który potwierdził, że do zdarzenia doszło w sobotę przed południem.

Autobus linii numer 101 był w trakcie jazdy, gdy jego tylna szyba została rozbita, najprawdopodobniej w rezultacie oddanych strzałów. Kierowca natychmiast przerwał trasę i powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym incydencie. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Jak przekazał komisarz Jaroszewicz, funkcjonariusze bez zwłoki ustalili personalia i lokalizację podejrzanego 22-latka. Według ich ustaleń, młody mężczyzna prawdopodobnie oddał strzały z okna jednego z sąsiednich budynków. Policja zabezpieczyła również wiatrówkę, która mogła być użyta w tym incydencie.

Komisarz Jaroszewicz poinformował również, że podejrzany obecnie jest przesłuchiwany i może mu grozić oskarżenie o uszkodzenie mienia. Policja zamierza również sprawdzić, czy działania młodego mężczyzny nie mogły spowodować zagrożenia dla innych osób. Informacje o tym incydencie podał portal Gorzowianin, który cytował Polską Agencję Prasową (PAP).