Nadchodzące burze i opady deszczu zagrażają zachodniej Polsce

Nadchodzące burze i opady deszczu zagrażają zachodniej Polsce

Wszyscy mieszkańcy zachodnich regionów Polski powinni być przygotowani na nadchodzące burze i intensywne opady deszczu, które mają miejsce dzisiaj. Przewiduje się również silne wiatry. Z tego powodu konieczne jest podjęcie środków przez mieszkańców do zabezpieczenia swojego mienia, w tym przedmiotów na balkonach.

Choć często możemy mieć wrażenie, że wydawane ostrzeżenia meteorologiczne są przesadzone, to jednak istnieją sytuacje, gdy okazują się one całkowicie prawdziwe. Szczególnie dotyczy to burz i intensywnych opadów deszczu, które często powodują poważne szkody w Gorzowie, czasami przekształcając miasto na kilka godzin w swoistą Wenecję.

W ostatnią sobotę wydano kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla całej zachodniej Polski – obejmującej praktycznie całe terytorium dwóch województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. Prognozy przewidują intensywne opady deszczu, od 15 do 40 mm, które będą miały miejsce od popołudnia do późnych godzin wieczornych. Przewidywane są burze i silne porywy wiatru, dochodzące do prędkości od 60 do 90 kilometrów na godzinę.

Intensywne opady deszczu sprawiają, że ulice Gorzowa usytuowane niżej są podatne na zalewanie. Tak było ostatnio na przykład na Ulicach Jagiełły, Teatralnej oraz na Borowskiego. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 24 lipca.

Długoterminowe prognozy pogody dla Gorzowa i okolic wskazują na kontynuację opadów deszczu aż do wtorku. Choć przewiduje się poprawę pogody już w środę, temperatura powietrza spadnie o kilka stopni. Powinniśmy zapomnieć o temperaturach rzędu 26-27 stopni. W poniedziałek i wtorek temperatura wyniesie od 17 do 19 stopni, a od środy będzie wynosić od 21 do 22 stopni.