Mieszkańcy Gorzowa stracili 100 tys. zł na oszustwa, kobieta w obawie przed włamaniem wyrzuciła 30 tys. zł z balkonu

Mieszkańcy Gorzowa stracili 100 tys. zł na oszustwa, kobieta w obawie przed włamaniem wyrzuciła 30 tys. zł z balkonu

Niedawne dni przyniosły mieszkańcom Gorzowa falę oszustw, które doprowadziły do utraty przez nich znacznej sumy pieniędzy – łącznie 100 tys. zł. Jedną z najbardziej drastycznych sytuacji było wydarzenie, gdzie kobieta, obawiając się bezpośredniego ataku przestępców na jej dom, pozbyła się swoich oszczędności rzucając je przez balkon. Tym samym straciła aż 30 tys. zł. W związku z tym alarmującym zjawiskiem apelujemy do mieszkańców o ostrożność i nieprzekazywanie żadnych pieniędzy nieznajomym.

W ostatnim czasie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie odbierają niepokojąco wiele zgłoszeń o próbach wyłudzeń pieniędzy przez oszustów. W niektórych przypadkach od mieszkańców żądane są nawet astronomiczne kwoty sięgające 300 tys. zł – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Oszuści skutecznie manipulowali swoimi ofiarami. Jednym z przykładów jest mężczyzna, który dał się przekonać, że jego wnuczka spowodowała wypadek, przez co stracił 40 tys. zł na rzecz oszustów. Kolejny przypadek dotyczy kobiety, która w obawie przed włamaniem wyrzuciła z balkonu 30 tys. zł. Z kolei inna kobieta uwierzyła w fałszywą historię o wypadku spowodowanym przez jej córkę i straciła ponad 20 tys. zł – dodaje Jaroszewicz.

Oszuści skutecznie tworzyli wymyślone historie, które miały na celu wyłudzenie pieniędzy od niewinnych osób. Niestety, ofiary zdawały sobie sprawę z oszustwa dopiero po pewnym czasie, kiedy już było za późno – podkreśla Jaroszewicz.