Dekadowa celebracja motocyklowego sezonu otwarcia w Gorzowie: Szczegółowy opis planowanej trasy

Dekadowa celebracja motocyklowego sezonu otwarcia w Gorzowie: Szczegółowy opis planowanej trasy

Impreza „Moto Start”, jak największe wydarzenie dla miłośników motocykli w zachodniej Polsce, będzie obchodzić swoje dziesięciolecie w Gorzowie. Znane jest też jako motocyklowe rozpoczęcie sezonu, które ma zawsze charakter charytatywny. Wszystkie zebrane fundusze będą przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Wydarzenie gromadzi setki motocyklistów, którzy wspólnie parują przez ulice miasta. W tym roku, decydujące dziesiąte spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia. Motocykliści ruszą z Bulwaru Zachodniego o godzinie 12.00 i tam też zakończą swój przejazd.

Po paradzie na bulwarze odbędzie się piknik, podczas którego będzie można delektować się ciastem, kawą i herbatą oraz brać udział w konkursach promujących bezpieczeństwo drogowe. Będzie również możliwość skosztowania kiełbasek przy ognisku.

Jacek „Yapa” Sterżeń, organizator Moto Startu, mówi: „Obchodzimy jubileusz – minęło już 10 lat od organizacji naszej pierwszej imprezy. Zapraszamy wszystkich entuzjastów motocykli, mieszkańców Gorzowa i okolic. Cała impreza jest na rzecz charytatywnej, a wolontariusze fundacji Mam Marzenie będą zbierać datki, które w 100% zostaną przeznaczone na spełnienie marzeń podopiecznych tej fundacji”.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 na Bulwarze Zachodnim. Przejazd rozpocznie się o godzinie 12.00 z ulicy Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim, następnie motocykliści skierują się w prawo na most Staromiejski, skręcą w ulicę Grobla na rondzie św. Jerzego i później pojadą w lewo w ulicę Zieloną, gdzie przekroczą Most Lubuski.

Następnie przejadą przez rondo Santockie do ulicy Podmiejskiej, przez rondo Solidarności, ulicę Pomorską i rondo Ofiar Katynia, po czym skręcają w prawo w ulicę Walczaka aż do ronda Gdańskiego, gdzie skręcą w lewo w ulicę Górczyńską. Dalej będą jechać aż do ronda Górczyńskiego, skąd będą kontynuowali ulicą Piłsudskiego, dotrą do ronda Piłsudskiego i pojadą prosto aż do ulicy Walczaka.

W końcu zjadą ulicą Walczaka w dół, skręcą w prawo w ulicę Jagiełły, później pojadą ulicą Chrobrego i wjadą pod prąd na ulicę Nadbrzeżną.