Ładowarka od telefonu zajęła się ogniem – pożar w domu jednorodzinnym

Ładowarka od telefonu zajęła się ogniem – pożar w domu jednorodzinnym

Wczesnym czwartkiem strażacy zostali wezwani do jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Gorzowie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że źródłem pożaru była ładowarka do telefonu komórkowego.

Gorzowska straż pożarna została wezwana przed godziną 9 do osobowego domu przy ulicy Ludowej. Początkowo sądzono, że przyczyna pożaru znajduje się w kotłowni, ale szybko okazało się, że jest nią ładowarka do telefonu, która została podłączona do gniazdka elektrycznego. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków, powiedział, że na miejsce wysłano pięciu funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu przez około godzinę. Teren przy ładowarce został zniszczony, a całe pomieszczenie wypełnił dym i popiół. Tragicznie ucierpiała również kobieta, która próbowała oblać ogień, doznając poparzeń rąk i nóg. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Strażacy apelują do mieszkańców o kupowanie czujek dymu!
Zapytaliśmy rzecznika gorzowskiej straży pożarnej o częstotliwość występowania pożarów na ładowarkach. Jak nas poinformowano, nie są one częstym zjawiskiem, niemniej jednak zdarzają się.