Awaria w Łupowie – mieszkańcy Gorzowa zostali bez dostępu do gazu

Awaria w Łupowie – mieszkańcy Gorzowa zostali bez dostępu do gazu

W Łupowie koło Gorzowa doszło do zdarzenia związanego z wybuchem gazu. Na miejscu zdarzenia obecnych było jedenaście zastępów straży pożarnej, policjanci, kierowcy karetek pogotowia oraz pracownicy pogotowia gazowego. Ujawniono zgłoszenia o osobach poszkodowanych. Dodatkowo Polska Grupa Gazownicza ostrzegła, że w związku z uszkodzeniem gazociągu, niektóre miejscowości mogą być pozbawione gazu nawet przez dwa dni.

Z powodu awarii w Łupowie bez gazu pozostaje około 15 tysięcy osób w miejscowościach Bogdaniec, Witnica, Kostrzyn nad Odrą w województwie lubuskim oraz Dębno i Mieszkowice w województwie zachodniopomorskim. Polska Spółka Gazownictwa należąca do Grupy ORLEN usunęła awarię gazociągu wysokiego ciśnienia i rozpoczęła proces przywracania usług gazowniczych w tych miejscowościach. Pracownicy Spółki są obecni we wszystkich wymienionych gminach i prowadzą działania mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw gazu. Prace te odbywają się bez przerwy.

Tempo prac zależy od tego, czy służby PSG będą mogły dostać się do domów i mieszkań, w których odcięto gaz. Polska Spółka Gazownictwa prosi, by mieszkańcy umożliwili im dostęp.