Mniej pieniędzy w mieście wraz z nadchodzącym nowym budżetem obywatelskim

Mniej pieniędzy w mieście wraz z nadchodzącym nowym budżetem obywatelskim

Jeśli radni wyrażą zgodę, o wydatkowaniu pieniędzy w rozpoczynającym się w przyszłym roku budżecie gminy będą niezależnie decydować mieszkańcy osiedla Europejskiego i Staszica.

Mieszkańcy domagali się tego od wielu lat i wygląda na to, że w końcu to otrzymają. Przewiduje się, że od przyszłego roku będą mogli decydować o podziale miejskich funduszy obywatelskich na dwanaście części zamiast dotychczasowych dziesięciu.
Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor wydziału konsultacji społecznych i rewitalizacji, poinformowała nas kilka tygodni temu, że początkowo zaczęło się od ośmiu obszarów. W odpowiedzi na wnioski mieszkańców dodano dwa kolejne, a teraz są wnioski o podział osiedli Europejskiego i Staszica.

Dyskutowaliśmy o zwiększeniu budżetu obywatelskiego w związku z propozycją budowy placu zabaw na osiedlu Europejskim, która w ostatnich wyborach uzyskała największe poparcie mieszkańców. Ta część miasta ma już 15 lat, ale wciąż się rozwija, powstają kolejne mieszkania. Obecnie mieszka tam około 6 tysięcy osób. Jeśli dodać do tego 12 tys. mieszkańców osiedla Staszica, to na 110 tys. mieszkańców Gorzowa w jednym rejonie mieszka 18 tys. osób, czyli mniej więcej co szósty.