Kontrowersje wokół planowanej podwyżki podatku od nieruchomości w Gorzowie

Kontrowersje wokół planowanej podwyżki podatku od nieruchomości w Gorzowie

W Gorzowie Wielkopolskim na razie nie dojdzie do wzrostu podatku od nieruchomości. Oczekiwana podwyżka, której pomysłodawcą był prezydent miasta, nie zyskała poparcia wśród lokalnych radnych. Niestety dla szefa magistratu, jego projekt nie przekonał radnych i ostatecznie został wycofany z porządku obrad.

Jeżeli propozycja prezydenta miasta zostałaby przyjęta, oznaczałoby to, że właściciele nieruchomości mieszkaniowych o powierzchni 50 metrów kwadratowych zapłaciliby rocznie o 14 złote 50 groszy więcej. Znacznie bardziej dotkliwe skutki podwyżki odczuliby przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta.

W przypadku budynków o powierzchni 100 metrów kwadratowych, wykorzystywanych do prowadzenia biznesu, podatek wzrósłby aż o 443 złote rocznie. To spore obciążenie dla lokalnego biznesu.

Ciekawostką jest fakt, że to przewodniczący rady miasta złożył wniosek o przełożenie decyzji w tej sprawie na kolejną sesję. Radni zgodnie uznali, że propozycje prezydenta miasta są zdecydowanie za wysokie.

Temat podwyżki podatku od nieruchomości ma powrócić na sesję Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w listopadzie. Do tego czasu radni będą mieli szansę jeszcze raz przemyśleć swoje stanowisko w tej sprawie.