Julia Gryczan z Gorzowa ma szansę zostać Miss Polski

Julia Gryczan z Gorzowa ma szansę zostać Miss Polski

Julia Gryczan z Gorzowa ma szansę zostać Miss Polski. Odbyły się już ćwierćfinały Miss Polski, a także Miss Polski Nastolatek 2020. Co ciekawe, mamy w tym roku pięć kandydatek, pochodzących z województwa lubuskiego. Czy któraś z naszych lokalnych piękności przyniesie chlubę swojemu regionowi?

Julia Gryczan zawalczy o tytuł Miss Polski

1 grudnia 2020 r. mieliśmy okazję poznać półfinalistki konkursu na Miss Polski oraz Miss Polski Nastolatek. Wśród półfinalistek mamy aż 5 kobiet pochodzących z województwa lubuskiego, a jedną z nich jest Gorzowianka Julia Gryczan.

Wybory miss

Każdego roku wybory Miss Polski podzielone są na etapy, z czego pierwszy etap jest regionalny. Kandydatki, które zwyciężą w regionie, mają szansę wziąć udział w ćwierćwfinale. Następnie, jak się można domyślić, organizowany jest półfinał, w którym uczestniczki walczą o tytuł Miss Polski.

Tradycja wyborów miss jest bardzo długa i choć niektórzy mogą uważać to za pokaz próżności, jest wielkie zainteresowanie społeczne. Kiedy taki konkurs jest prezentowany w telewizji, wiele osób siada przed ekranami, aby zobaczyć, która Polka w tym roku zostanie uznana za najpiękniejszą. Należy oczywiście pamiętać, że jest to w dużej mierze zabawa i nie wolno traktować fizycznego piękna, jako wyznacznika wartości danej osoby. Staje się to nierzadko problemem, gdy młode dziewczęta wyrzucają sobie, że nie wyglądają jak modelki z telewizji.

Niestety w tym roku nie udało się przeprowadzić tradycyjnego konkursu, więc trzeba było podjąć środki zastępcze. Ze względu na pandemię koronawirusa kandydatki wysyłały swoje zdjęcia do Biura Miss Polski. Jak widać, wspólczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań, ale nie wydaje się to być szczególną przeszkodą. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ogólnopolskimi (a nawet międzynarodowymi) inicjatywami.

Julia Gryczan i inne kandydatki z Lubuskiego

Kim są mieszkanki województwa lubuskiego, które biorą udział w półfinale Miss Polski 2020? Są to oczywiście Julia Gryczan z Gorzowa, ale też Laura Wycichowska, Sandra Krenc czy Sara Tecław.

Organizatorzy konkursu

Miss Polski to nie tylko jakiś tam konkurs, który organizuje się co roku. Organizatorzy tego prestiżowego wydarzenia dbają co roku o swoją markę, a to oznacza nierzadko wprowadzanie ciekawych zmian. Zastanawiają się szczegółowo nad rozbudową formy konkursy, a także dbają, żeby przebiegł on według planów. Warto przypomnieć, że organizatory zajmują się także działalnością charytatywną, a to w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. My też możemy zrobić coś charytatywnego np. wziąć udział w zbiórce organizowanej przez gorzowską policję.