Jednoosobowy marsz po drodze ekspresowej S3 zakończony interwencją policji

Jednoosobowy marsz po drodze ekspresowej S3 zakończony interwencją policji

Na trakcie ekspresowym S3 w Gorzowie doszło do zaskakującego incydentu. Mężczyzna w wieku 61 lat postanowił pokonać trasę na piechotę, próbując złapać stopa do Skwierzyny. Jednostka policyjna zdołała na czas zareagować, zabierając mężczyznę w bezpieczne miejsce.

61-letni pieszego, który wykazał się niebywałą nieodpowiedzialnością, zauważono na drodze ekspresowej S3 we wtorek, 25 września, przed godziną 15. Poruszał się on między węzłami Gorzów Zachód i Gorzów Południe, zmierzając w kierunku Skwierzyny i jednocześnie starał się złapać stopa.

Mężczyzna poruszający się po pasie awaryjnym został zauważony przez przechodzących kierowców, którzy niezwłocznie powiadomili o sytuacji policję. Postępowanie 61-latka stanowiło duże zagrożenie nie tylko dla niego samego, ale również dla innych uczestników ruchu.

Na miejsce został wysłany patrol policji, który zastał mężczyznę idącego wzdłuż trasy S3. Funkcjonariusze bezpiecznie umieścili 61-latka w radiowozie i przetransportowali go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna został pouczony o konsekwencjach swojego nieodpowiedzialnego postępowania – jak zauważyła Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, pieszy na drodze ekspresowej to sytuacja absolutnie niedopuszczalna.

Decydując się na pokonanie trasy S3 na piechotę, mężczyzna narażał swoje życie. Maksymalna prędkość dozwolona na drogach ekspresowych wynosi 120 km/h, co sprawia, że każdy mijający go pojazd mógł potencjalnie spowodować wypadek o tragicznym skutku. Również rowerzyści nie mogą poruszać się po drogach szybkiego ruchu. Niestety, nadal zdarzają się osoby niewłaściwie korzystające z takich tras, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.