Trwa przebudowa ulicy Hawelańskiej: kostka brukowa i nowe oświetlenie w planach

Trwa przebudowa ulicy Hawelańskiej: kostka brukowa i nowe oświetlenie w planach

27 września, środa, przyniosła początek układania krawężników na przebudowywanej arterii Gorzowa Wielkopolskiego – ulicy Hawelańskiej. Harmonogram prac przewiduje realizację tego etapu do listopada bieżącego roku.

Ewa Iwańska, reprezentująca Gorzowskie Inwestycje Miejskie, scharakteryzowała prowadzone prace modernizacyjne na Hawelańskiej. Zaznaczyła, że działania skupiają się na profilowaniu koryta drogi, zagęszczaniu podłoża i układaniu obrzeży. Tymczasem na pobliskiej ulicy Wełniany Rynek są wykonywane prace związane z kanalizacją deszczową. Nieprzerwanie trwa tam montaż przyłączy. Ostatecznie, 27 września, po trzytygodniowym opóźnieniu od zapowiadanej daty rozpoczęcia przez wykonawcę, ruszyły prace brukarskie na Hawelańskiej. Pierwszym etapem było ułożenie krawężników.

Iwańska poinformowała także o kolejnym etapie prac na deptaku. Przewiduje on układanie nawierzchni z kostki granitowej oraz zamontowanie nowych lamp ulicznych, które już czekają na placu budowy. Jednocześnie, na Wełnianym Rynku, planowane są działania związane z profilowaniem drogi oraz przygotowaniem konstrukcji pod nawierzchnię – mówi przedstawicielka Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Planowane zakończenie wszystkich prac w rejonie Studni Czarownic to 18 maja 2024 roku. Projekt realizowany jest przez firmę Steinbudex-JM. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 6,3 miliona złotych.