Gorzowianka Katarzyna Szwarc znalazła się w elicie polskich maturzystów!

Gorzowianka Katarzyna Szwarc znalazła się w elicie polskich maturzystów!

Zdolna młoda dziewczyna z Gorzowa, Katarzyna Szwarc, okazała się jednym z najzdolniejszych polskich uczniów kończących szkołę średnią. Sukcesywnie przystąpiła do egzaminu maturalnego i jej wynik został uznany za jeden z najlepszych w kraju. Centralna Komisja Egzaminacyjna umieściła rezultat Kasi wśród 26 najlepszych wyników maturalnych w Polsce.

W dniu 22 września odbyło się wyjątkowe wydarzenie – gala projektu „Matura na 100 procent”, która miała miejsce w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Jest to inicjatywa pod patronatem fundacji Zawsze Warto, która we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną wybiera najzdolniejszych maturzystów spośród wszystkich zdających w kraju.

W bieżącym roku Katarzyna Szwarc, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie, została jednym z 26 laureatów. To oznacza, że jest jednym z najlepszych maturzystów spośród 253 495 absolwentów, którzy przystąpili do tego egzaminu. Uroczystość wręczenia nagród była wyjątkowa, dzięki obecności prezydenta stolicy i marszałka województwa mazowieckiego.

Projekt „Matura na 100 procent” zorganizowano już po raz dziesiąty. Warto dodać, że Kasia jest pierwszą laureatką z województwa lubuskiego w historii tego przedsięwzięcia!