Parkowanie przy poczcie w Gorzowie: kwestia parkometru

Parkowanie przy poczcie w Gorzowie: kwestia parkometru

Klienckie auta, zaparkowane na terenie poczty mieszczącej się na ulicy Jagiellończyka w Gorzowie, od początku września mogą być tam ustawione jedynie po uiszczeniu opłaty wynoszącej 3 złote za godzinę. To zaskakujący obrót spraw dla wielu osób, które przyzwyczaiły się do pozostawiania swoich pojazdów na tym parkingu podczas załatwiania różnych spraw w pobliżu.

Warto jednak zaznaczyć, że dla klientów korzystających z usług pocztowych, parking jest dostępny nieodpłatnie. Istnieje jednak pewien warunek – konieczność wydrukowania specjalnego biletu w automacie umieszczonym w holu poczty. Bilet ten upoważnia do bezpłatnego korzystania z parkingu przez okres 60 minut – tyle czasu według zarządców poczty powinno wystarczyć na obsłużenie wszystkich spraw klienta. Wprowadzenie parkomatu miało na celu zagwarantowanie rotacji pojazdów na parkingu.

Problemem jest to, że nie wszyscy mieszkańcy miasta są świadomi możliwości skorzystania z darmowego parkingu dla klientów poczty. W rezultacie niektóre osoby niepotrzebnie płacą za parkowanie podczas odwiedzin w placówce pocztowej.

Ważne jest, że darmowy bilet można uzyskać tylko podczas godzin otwarcia poczty. Poczta świadczy swoje usługi od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, natomiast w soboty działa między 9 a 13. Poza tymi godzinami parkowanie jest płatne. W przeciwnym razie, grozi mandatem w wysokości 120 zł, jeżeli opłata za nieregulaminowe parkowanie zostanie uiszczona w ciągu trzech dni od wystawienia mandatu. Po upływie tego okresu, kwota mandatu wzrasta do 190 złotych. Parkomat obsługuje płatności przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.