Gorzów Wielkopolski świętuje 767. urodziny: Zmiany w komunikacji miejskiej podczas uroczystości

Gorzów Wielkopolski świętuje 767. urodziny: Zmiany w komunikacji miejskiej podczas uroczystości

Gorzów Wielkopolski ma zamiar świętować swoją 767. rocznicę uzyskania praw miejskich na Starym Rynku. W dniach 6 i 7 lipca, mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się koncertami, które odbędą się z tej okazji. Ze względu na przewidywane tłumy ludzi, Miejski Zakład Komunikacji (MZK) w Gorzowie zdecydował o tymczasowym zawieszeniu kursowania linii tramwajowej nr 1. Dodatkowo, na trasie Wieprzyce – Fieldorfa-Nila zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa T1. Także tramwajowa linia nr 3 zostanie tymczasowo wyłączona z eksploatacji.

W tym roku, obchody Urodzin Miasta przeniesione zostały z nadwarciańskich błoni przy ul. Wał Okrężny na Stary Rynek, gdzie potrwają przez trzy dni od 5 do 7 lipca. Podczas tego wydarzenia, mieszkańcy będą mieli okazję posłuchać takich artystów jak Skolim, Baranovski, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Łydka Grubasa czy Małe TGD.

Ze względu na przewidywane tłumy podczas sobotnich i niedzielnych koncertów, MZK w Gorzowie zdecydował o zawieszeniu kursowania linii tramwajowej nr 1 między godziną 18 a 23. Dodatkowo, linia tramwajowa nr 3 nie będzie funkcjonować z powodu planowanych prac torowych na pętli osiedla Piaski.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, w dniach 6 i 7 lipca, od godziny 17 do końca dnia zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowych nr 1. W zamian, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T1 na odcinku Wieprzyce – Fieldorfa-Nila.

Zastępcza komunikacja autobusowa T1 będzie kursowała po wyznaczonej trasie, z pominięciem przystanków: Katedra, Herberta w kierunku Fieldorfa-Nila, Wełniany Rynek w kierunku Wieprzyc oraz Rondo Gdańskie w obu kierunkach.