Po sobotnich wichurach w Gorzowie: Służby miejskie oceniają szkody i przywracają porządek

Po sobotnich wichurach w Gorzowie: Służby miejskie oceniają szkody i przywracają porządek

W niedzielę, służby miejskie w Gorzowie przeprowadziły ocenę strat, które wynikły z niszczycielskich wichur, które nawiedziły miasto w sobotę. Dokonano inspekcji stanu drzew na terenach, gdzie silny wiatr mógł spowodować uszkodzenia, zagrażając bezpieczeństwu gorzowian. Obecnie trwają prace nad przywróceniem porządku.

Drogi dla pieszych zostały oczyszczone z przeszkód. Przeprowadzono prace związane z przycinaniem połamanych i wiszących gałęzi, które mogły stanowić zagrożenie.

Po dokładnych oględzinach stwierdzono, że drzewa uległy uszkodzeniom w kilkudziesięciu lokalizacjach w mieście – ulice 9 Muz, Żytkowskiego, 30 Stycznia, skwer przy pomniku Ireny Dowgielewicz, Mickiewicza, Dąbrowskiego, skwer Malarzy przy ulicy Łokietka, park Wiosny Ludów oraz skwery przy ulicach Spichrzowej i Dobrej. Uszkodzenia odnotowano również na ulicach Andrzejewskiego, Wyszyńskiego, Czereśniowej, Korcza, parku przy szpitalu na ulicy Walczaka, skwerze Silwana, parku Słowiańskim, Wale Okrężnym, parku Kopernika i wielu innych.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy miasta Gorzowa, poinformował, że w najbliższym czasie planowane jest zawieszenie prac na terenach zielonych ze względów bezpieczeństwa – aż do momentu usunięcia wszystkich gałęzi stanowiących potencjalne zagrożenie.