Gorzów Wielkopolski: Program "Wyremontuj i zamieszkaj" pomaga mieszkańcom i miastu

Gorzów Wielkopolski: Program "Wyremontuj i zamieszkaj" pomaga mieszkańcom i miastu

Program „Wyremontuj i zamieszkaj”, który jest realizowany w Gorzowie Wielkopolskim, przynosi korzyści zarówno dla miasta, jak i jego obywateli. Oferuje on możliwość szybkiego zdobycia mieszkania dla tych, którzy są na liście oczekujących, pod warunkiem, że podejmą się jego renowacji. Program cieszy się dużym zainteresowaniem, a dotychczas opuszczone kamienice nabierają na nowo życia dzięki osobom, które decydują się na ich remont.

Właścicielka jednego z takich lokali, zlokalizowanego w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, podjęła się wyzwania ponad rok temu. Jej 40-metrowe mieszkanie było wtedy w fatalnym stanie – zrujnowane, bez łazienki i podłóg. Dzięki kompleksowej przebudowie nieruchomość zmieniła swoje oblicze do niepoznania. Wybór upadł na to mieszkanie głównie ze względu na brak konieczności zaciągania kredytu.

Każdego roku prezydent miasta oddaje do dyspozycji kilkadziesiąt takich lokali do renowacji. Jak zapewnia rzecznik prasowy gorzowskiego Urzędu Miasta, Wiesław Ciepiela, program będzie kontynuowany zgodnie z możliwościami budżetowymi miasta w danym roku.

Miasto Gorzów Wielkopolski realizuje różne programy mieszkaniowe. Jeden z nich skierowany jest bezpośrednio do przedsiębiorców – miasto oferuje im 100 komunalnych lokali. Lokale te mogą być udostępniane pracownikom firm zupełnie bezpłatnie i bez konieczności płacenia czynszu.

Obecnie w Gorzowie Wielkopolskim jest ponad 400 pustostanów, większość z nich w złym stanie technicznym. Program „Wyremontuj i zamieszkaj” prowadzony przez ZGM umożliwi jeszcze w tym miesiącu kolejnym 26 osobom podjęcie inwestycji w zniszczone lokale, co da im szansę na spełnienie marzeń o posiadaniu własnego mieszkania.