Gorzów przygotowuje się do świąt – montaż ozdób rozpoczęty

Gorzów przygotowuje się do świąt – montaż ozdób rozpoczęty

Gorzów Wielkopolski wita nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, a pierwszym etapem jest dekorowanie miasta. Można już zauważyć pierwsze świąteczne ozdoby na latarniach miejskich, szczególnie na moście Staromiejskim oraz wzdłuż deptaku Chrobrego. Wkrótce iluminacje bożonarodzeniowe pojawią się także na Starym Rynku, Kwadracie i ulicy Sikorskiego. Firmą odpowiedzialną za przeistoczenie Gorzowa w świąteczną krainę jest POLAMP z Giżycka, który otrzymał za to zadanie 167 tys. 238,20 zł.

Ozdoby powinny zostać zamontowane i podłączone do sieci oświetlenia ulicznego nie później niż 5 grudnia, ponieważ zgodnie z tradycją, miasto ma zacząć błyszczeć świątecznymi światłami już dnia następnego – Mikołajki. Ten magiczny wygląd miasta utrzyma się aż do niedzieli 14 stycznia 2024 roku.

Centrum Gorzowa zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Na Starym Rynku zgodnie z tradycją odnajdziemy naturalną choinkę o wysokości około 7 metrów. Obok niej znajdzie się przestrzenna „fotościanka” – złota ramka dekorowana czapką Mikołaja oraz zielonymi gałązkami i kolorowymi bombkami, która będzie doskonałym tłem do świątecznych zdjęć. Warto także zwrócić uwagę na imponującą figurkę anioła o wysokości 5 metrów.

Świąteczny nastrój zapanuje również na deptaku ulicy Sikorskiego, od skrzyżowania z ulicą Hejmanowską aż do Chrobrego. Na 26 latarniach będą widoczne trójwymiarowe dekoracje w postaci gałęzi świerkowych ozdobionych miniaturowymi diodami LED i bombkami.

Nie tylko centrum Gorzowa stanie się świąteczną krainą. Na Kwadracie, czyli Placu Nieznanego Żołnierza, pojawi się choinka ze sztucznego igliwia udekorowana warkoczami świetlnymi LED oraz gwiazdą na szczycie. Przy choince zobaczymy sanie wypełnione uśmiechniętymi niedźwiedziami polarnymi, które będą oferować swoje grzbiety jako siedzisko do robienia pamiątkowych zdjęć. Sama sanna również będzie możliwa do wejścia, co stworzy dodatkową okazję do zrobienia niezapomnianego świątecznego zdjęcia.