</h1>Zapewnienie darmowej komunikacji miejskiej w związku z otwarciem Areny Gorzów

</h1>Zapewnienie darmowej komunikacji miejskiej w związku z otwarciem Areny Gorzów

W nieodległej przyszłości, dokładnie 11 grudnia, rozpocznie się kursowanie nowego środka transportu miejskiego, który będzie łączył Górczyn z osiedlem Europejskim. Wyjątkowo, dwa dni wcześniej, specjalna linia autobusowa o nazwie ARENA, nieco skrócona w porównaniu do regularnej trasy, zostanie uruchomiona na czas próbnego testowania. Celem tej operacji jest zapewnienie bezproblemowego dojazdu z ulicy Fieldorfa „Nila” do „Słowianki”.

Specjalna linia ARENA ma na celu umożliwienie mieszkańcom gorzowskich osiedli, znajdujących się na obrzeżach miasta, uczestnictwa w eventach zorganizowanych z okazji otwarcia Areny Gorzów. 9 i 10 grudnia, w dniach weekendowych, trasa linii zakończy się przy Słowiance. Decyzja ta podyktowana jest troską o bezpieczeństwo uczestników wydarzeń. Wszystko zostało dokładnie uzgodnione i skonsultowane z Policją oraz Miejskim Zakładem Komunikacji.

ARENA to darmowy autobus, którego trasa obejmuje następujące przystanki: gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (początkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (Bora-Komorowskiego), Szarych Szeregów (Hubala, Obrońców Pokoju, Działkowców), Komisji Edukacji Narodowej (Plac Jana Pawła II), gen. L. Okulickiego (Park Górczyński), Górczyńska (Pluty), marszałka J. Piłsudskiego (Rondo Górczyńskie, SP 13, Czereśniowa, Rondo Piłsudskiego), aleja ks. W. Andrzejewskiego (Rondo Wyszyńskiego) oraz F. Roosevelta (Sąd Okręgowy). Trasa kończy się na Słowiańskiej (CSR „Słowianka”).

Godziny kursowania linii to: w sobotę 9 grudnia od 13:30 do 21:40 co 20 minut, natomiast w niedzielę 10 grudnia od 14:30 do 21:35 co pół godziny.

Już w poniedziałek, 11 grudnia, linia zmieni swoje oblicze i przekształci się w numer 109, kończąc trasę na Osiedlu Europejskim. Linia będzie kursować codziennie od godziny 6:58 do 20:23 z interwałem co godzinę.

Od tego dnia, na linii nr 109 zacznie obowiązywać standardowy system opłat, stosowany na pozostałych liniach komunikacji miejskiej.

wydarzenia