W stanie nietrzeźwości prowadził audi – kierowca zatrzymany pod Gorzowem. Alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu we krwi

W stanie nietrzeźwości prowadził audi – kierowca zatrzymany pod Gorzowem. Alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu we krwi

Podczas weekendowej służby, policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali na jednej z dróg w pobliżu Bogdańca, mężczyznę który prowadził samochód marki audi będąc kompletnie pijany. Sterując pojazdem zupełnie nieprawidłowo: po całej szerokości jezdni i po krawężnikach, zwrócił na siebie uwagę innych kierowców. Dzięki obywatelskiej postawie pewnego świadka zdarzenia, policja zdołała ująć kierowcę, którego stan nietrzeźwości potwierdziły badania – miał aż 2,5 promila alkoholu we krwi.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 26 listopada, trochę przed godziną szesnastą. Kierowca marki audi został zatrzymany na drodze wojewódzkiej numer 132. Informacja o nietypowym zachowaniu jednego z kierowców dotarła do nas od naszego wiernego czytelnika.

Pewien świadek jazdy na podwójnym gazie, który jechał za podejrzanym samochodem, zaobserwował, że audi porusza się niewłaściwie – nie trzyma się swojego pasa ruchu, a wręcz przeciwnie, jeździ po całej szerokości drogi, a nawet po krawężnikach i poboczu. Zaniepokojony tym zachowaniem, postanowił powiadomić o całym incydencie oraz podejrzeniu nietrzeźwości kierowcy audi odpowiednie służby. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybył patrol policyjny, który prędko zatrzymał niebezpiecznego kierowcę.

Podczas kontroli, policjanci z Gorzowa stwierdzili, że mężczyzna prowadzący audi jest kompletnie pijany. Jak podkreśla Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie: „Dzięki postawie świadka zdarzenia, który nie pozostał obojętny na zagrożenie na drodze, udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę audi A6. Badania wykazały obecność w organizmie mężczyzny 2,5 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany do momentu wytrzeźwienia. Policja rozpocznie wobec niego postępowanie.”

Mężczyznę spotkały surowe konsekwencje – policja odebrała mu prawo jazdy. Dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.