Fala zuchwałych kradzieży busów w Gorzowie Wielkopolskim – jak odzyskano dwa skradzione pojazdy

Fala zuchwałych kradzieży busów w Gorzowie Wielkopolskim – jak odzyskano dwa skradzione pojazdy

W czasie ostatniego weekendu w Gorzowie Wielkopolskim doszło do dwóch incydentów kradzieży busów znanej marki fiat ducato. Na szczęście, pomimo początkowego szoku, oba pojazdy udało się odnaleźć. Zostały one przez przestępców porzucone w różnych miejscach w rejonie Gorzowa. W sprawie prowadzone są śledztwa, choć jak na razie nie udało się zatrzymać żadnego podejrzanego.

Lokalni mieszkańcy zauważają, że przypadki kradzieży busów stały się alarmująco częste w ostatnich miesiącach. Pan Adam, jeden z mieszkańców miasta, mówi: „Od listopada ubiegłego roku zgłoszono co najmniej 40 przypadków kradzieży busów takich jak ducato, jumpery, mastery czy boxery. Pomimo wszechobecnego monitoringu i setek kamer, nie udaje się namierzyć sprawców.”

W nocy z piątku na sobotę 6 stycznia doszło do pierwszej z tych dwóch kradzieży, kiedy to z parkingu przy ulicy Szymanowskiego w Gorzowie został skradziony fiat ducato. Następnie złodziej porzucił niektóre przedmioty z auta, w tym książkę serwisową, w rejonie Małyszyna. Drugi z busów został skradziony w sobotę po godzinie 15 z parkingu obok sklepu sieci Biedronka na Osiedlu Słonecznym w Gorzowie.

Mimo tych niefortunnych zdarzeń, oba pojazdy udało się odnaleźć. Jak opowiada Remigiusz Turek, jeden ze zrozpaczonych właścicieli, jego bus został odnaleziony niedaleko cmentarza w miejscowości Baczyna: „Dzięki informacjom od mieszkańców udawało nam się śledzić każdy sygnał dotyczący naszego skradzionego pojazdu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam odzyskać nasz bus”. Niestety sprawcy tej kradzieży nadal pozostają na wolności.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Mateusza Sławka: „W nocy z piątku na sobotę 6 stycznia miały miejsce dwie kradzieże fiatów ducato. Na szczęście, oba skradzione pojazdy zostały później odnalezione. Aktualnie prowadzimy intensywne działania mające na celu zatrzymanie sprawców tych kradzieży. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji na ten temat.”