Dwie nastolatki przechadzały się pasem awaryjnym na drodze ekspresowej S3

Dwie nastolatki przechadzały się pasem awaryjnym na drodze ekspresowej S3

Na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, w województwie lubuskim, kierowcy zauważyli niecodzienną sytuację. Dwie młode dziewczyny, jak się później okazało trzynastolatki, spacerowały pasem awaryjnym tej ruchliwej trasy. Policja poinformowała, że ich celem było dotarcie do jednego z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim, które jednak znajdowało się kilka kilometrów dalej od miejsca zdarzenia.

Alarmujące doniesienia o dwóch dziewczynach na pasie awaryjnym drogi S3 kierującym się w stronę Szczecina napłynęły do policji ze strony jednego z kierowców. Ten zauważył niebezpieczną sytuację na wysokości mostu nad Wartą. Zdecydował się na manewr zawracania na najbliższym zjeździe, aby zatrzymać nastolatki i uniemożliwić im dalszą, niebezpieczną podróż. Policja natychmiast udała się na miejsce, po zgłoszeniu.

Z ustaleń policji wynikało, że dziewczyny miały po 13 lat i planowały dotarcie na jedno z gorzowskich osiedli. Niemniej jednak, odległość, którą jeszcze musiałyby pokonać wynosiła kilka kilometrów. Funkcjonariusze podkreślali, że kontynuowanie tej wyprawy było absolutnie niedopuszczalne. Wystawione na niebezpieczeństwo dziewczyny zostały bezpiecznie przetransportowane do komendy, gdzie odbierali je opiekunowie.