Nastolatki na pasie awaryjnym ekspresowej trasy S3 – niecodzienne zdarzenie blisko Gorzowa Wielkopolskiego

Nastolatki na pasie awaryjnym ekspresowej trasy S3 – niecodzienne zdarzenie blisko Gorzowa Wielkopolskiego

Na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie), dwie młode dziewczynki zostały zauważone przez kierowców, jak spacerują pasem awaryjnym. Wyraziły chęć dotarcia do jednego z osiedli w Gorzowie, jednak według policyjnych informacji, cel ten znajdował się kilka kilometrów dalej od miejsca, w którym się znalazły.

Kilka minut po godzinie 10 w środę służby policji otrzymały zgłoszenie od jednego z podróżujących drogą S3 w kierunku Szczecina kierowców. Zauważył on dwie młode osoby idące pasem awaryjnym na wysokości mostu nad rzeką Wartą, po przeciwnej stronie jezdni. Po dojechaniu do najbliższego zjazdu, mężczyzna zawrócił, aby zatrzymać dziewczynki. Funkcjonariusze natychmiast udali się na wskazane miejsce.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policja ustaliła, że obie dziewczynki są trzynastolatkami. Mimo iż ich celem było dotarcie do jednego z gorzowskich osiedli, odległość do miejsca, do którego chciały dotrzeć wynosiła kilka kilometrów. Policjanci zdecydowanie stwierdzili, że nie ma mowy o dalszym spacerze dziewczyn po pasie awaryjnym. Nastolatki zostały przetransportowane do komendy, gdzie później odebrali je ich opiekunowie.