Dołącz do inicjatywy sprzątania brzegów rzeki Warty w Gorzowie i przyczyniaj się do ochrony środowiska

Dołącz do inicjatywy sprzątania brzegów rzeki Warty w Gorzowie i przyczyniaj się do ochrony środowiska

Ruszamy z nową edycją popularnej akcji „Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia” – zapraszamy na nią mieszkańców Gorzowa oraz okolic. W sobotę, 20 kwietnia, spotykamy się, aby wspólnie oczyścić nasze otoczenie od niechcianych odpadów. Obszary, które przewidzieliśmy do uporządkowania, to teren wokół portu oraz sąsiedztwo ulicy Warszawskiej. Jest to wydarzenie otwarte dla każdego, kto chce przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Punkt zbiórki wyznaczony jest na godzinę 9:30.

Nasze miasto już nie raz brało udział w inicjatywie „Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia”, co zaowocowało gromadzeniem w poprzednich latach kilku ton odpadów, które zanieczyszczały brzegi rzeki w Gorzowie.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Wodniaków Przystań Gorzów, które może liczyć na wsparcie Inneko – firmy, która dostarcza kontenery na zbędne materiały i jest odpowiedzialna za ich późniejsze usunięcie. Nieocenioną pomoc zapewniają nam również okręg PZW Gorzów oraz samorząd miasta.

Zapraszamy serdecznie do spotkania w porcie przy ulicy Wał Okrężny w sobotę, 20 kwietnia o godz. 9:30. Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w sprzątaniu brzegów naszej lokalnej rzeki, zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza będzie działać w rejonie portu, natomiast druga skieruje się w pobliże działek przy ulicy Warszawskiej – opowiada Mirosława Burak ze Stowarzyszenia Wodniaków Przystań Gorzów. Po opadnięciu wody jest dużo śmieci, będzie co robić.

Planowane zakończenie akcji przewidujemy na godzinę 12:00. Natomiast o godzinie 12:30 wszyscy uczestnicy będą mogli cieszyć się wspólnym ogniskiem oraz smacznymi kiełbaskami w porcie. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawiczki.