Dawid Kwiatkowski wizytuje III Liceum Ogólnokształcące i prowadzi dialog z młodzieżą na temat hejtu

Dawid Kwiatkowski wizytuje III Liceum Ogólnokształcące i prowadzi dialog z młodzieżą na temat hejtu

Popularny wśród młodego pokolenia artysta, Dawid Kwiatkowski, zdecydował się spotkać z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego. Spotkanie miało miejsce 15 kwietnia, a głównym tematem rozmów było przeciwdziałanie hejtowi. Hejt jest coraz bardziej powszechnym problemem nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, stając się przyczyną wielu problemów psychicznych, takich jak lęk, depresja czy nawet myśli samobójcze. Szczególnie narażona na jego negatywne skutki jest młodzież, dlatego pracownicy III LO postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich wychowanków i już w czasie ich nauki w liceum chcieli pokazać im jak radzić sobie w sytuacjach konfrontacji z tym zjawiskiem.

Dawid Kwiatkowski to 28-letni wykonawca muzyki pop, rodem z Gorzowa. Właśnie tutaj nagrywał swoje pierwsze utwory, korzystając jedynie z dostępnego sprzętu, a swoje dzieła publikował w internecie. Te początkowe doświadczenia na drodze kariery zawodowej, pozwoliły mu zdobyć cenną wiedzę i doświadczenie, które teraz chciałby przekazać innym.

Podczas spotkania Kwiatkowski skupił się na przekazaniu młodzieży swojej wiedzy o hejcie. Przyznał, że pozbycie się tego zjawiska ze swojego życia wymaga wielu lat praktyki. Stwierdził jednak, że coraz rzadziej napotyka na hejt skierowany wobec niego. Zdaniem artysty, hejterzy zrozumieli, że nie są w stanie go zmusić do rezygnacji z kariery, co dodatkowo motywuje go do dalszej pracy.

Kwiatkowski podzielił się z uczniami III LO swoimi sprawdzonymi radami jak radzić sobie z hejtem. Niektóre z nich to: ignorowanie obraźliwych komentarzy w internecie, uznanie hejtu za dowód na wyjątkowość ofiary, nie przejmowanie się opiniami innych oraz dbanie o relacje z prawdziwymi przyjaciółmi. Dodatkowo, Dawid zasugerował szukanie własnej odskoczni od problemów – dla niego takim miejscem jest jazda na deskorolce i trening boksu. Artysta podkreślił również wartość wsparcia psychologicznego i zachęcił do korzystania z pomocy specjalistów.