Do ukończenia remontu ulicy pozostało jedynie pięć metrów

Do ukończenia remontu ulicy pozostało jedynie pięć metrów

Przebudowa ulic w Gorzowie Wielkopolskim idzie niezwykle sprawnie. Jesteśmy coraz bliżej końca najważniejszego etapu drogi, który przeplata się wraz z torowiskami. Prace trwają na obszarze inwestycji od ulicy Pocztowej do ulicy Roosevelta. Okazuje się jednak, że najwięcej pracy czekało na robotników w okolicy krańcowego obszaru całej inwestycji. Zostali zmuszeni do tego, aby ukierunkować całe swoje siły do działania na ulicach Wybickiego i Jagiełły. Urzędnicy wskazują na to, że do ukończenia pracy brakuje jeszcze mniej więcej skończenia pięciu metrów w okolicy torowiska.

Połączenie tramwajowe wzdłuż Mieszka i prawie kompletne. Możemy spodziewać się, że już na początku nowego roku zostaną zakończone również inne prace związane z tą samą inwestycją. W jednym z najnowszych raportów możemy przeczytać informacje dotyczące tego, że wszystkie roboty podziemne zostały już ukończone. Praca, która wymaga doszlifowania, dotyczy jedynie wykończeniówki. Kilka poprawek brukarskich i zazielenienie terenu wokół przystanków tramwajowych.

W Gorzowie Wielkopolskim strażacy otrzymali nowy wóz, który kosztował ponad 1,2 miliona złotych

Jest to kolejny pojazd do interwencji gaśniczych, który z całą pewnością przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa w Gorzowie Wielkopolskim. Nowy sprzęt dla straży pożarnej sprawi, że mieszkańcy gminy będą mogli czuć się bezpiecznie. Pamiętajmy o tym, że to właśnie strażacy odpowiadają za życie i zdrowie wielu osób. Lepsze wyposażenie sprawi, że będą mogli jeszcze lepiej dostarczać pomoc obywatelom. Dlatego też mieszkańcy miasta nie kryją swojego zadowolenia. Niedawno odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego auta dla komendanta.

Warto również wspomnieć o tym, że wozy zwiększą nie tylko bezpieczeństwo obywateli, ale także samych strażaków. Ponieważ z lepszym ekwipunkiem będą w stanie zapewnić sobie więcej bezpieczeństwa. Wozy te zostały przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Mają solidny napęd na cztery koła. W kabinie zmieści się mnóstwo sprzętu technicznego oraz sześciu strażaków. Łącznie przekazano do komendy gorzowskiej straży pożarnej cztery wozy. Całkowita kwota tej inwestycji wyniosła aż pięć milionów złotych.

W jaki sposób zostały wyposażone nowe wozy strażackie?

Każdy z poszczególnych wozów przekazanych strażakom ma łącznie możliwość załadunku ponad 5000 litrów wody. Oprócz tego mają oddzielne komory na tworzywo pianotwórcze, które jest pomocne w gaszeniu pożarów. Samochody mają również zautomatyzowane pompy do zasysania wody. W ciągu ostatnich pięciu lat do jednostki straży pożarnej trafiło łącznie 60 takich pojazdów. Oprócz samych samochodów musimy również wliczyć niezliczony sprzęt, który pomaga strażakom w ratowaniu życia. Przykładem są ekwipunki do burzenia ścian. Warto również wspomnieć o piłach ratowniczych i wentylatorach do oddymiania pomieszczeń.