Najnowsze informacje dotyczące łaźni w Gorzowie Wielkopolskim

Najnowsze informacje dotyczące łaźni w Gorzowie Wielkopolskim

Dziesiąty grudnia będzie dla łaźni w Gorzowie Wielkopolskim niezwykle istotną datą, obok której nie możemy przejść obojętnie. Przypominamy o tym, że w 2008 roku dokładnie tego dnia zamieniono obiekt w salę do tenisa. Wielu mieszkańców tego miasta wskazuje na to, że ta popularna niegdyś łaźnia gorzowska zasługuje na wspomnienie. Na wielu lokalnych portalach informacyjnych nadal znajdziemy informacje i zdjęcia wspominające obiekt przed transformacją. Wielu mieszkańców pamięta ten nietypowy i klimatyczny basen, na który uczęszczali wraz z rodziną i znajomymi.

Niestety młodsi z nich mogli nie mieć okazji, aby natknąć się na tej obiekt 13 lat temu. Dlatego może być dla nich zaskoczeniem to, że niegdyś był tam popularny basen. Informacje na temat tej łaźni można nawet zaczerpnąć z wielu różnorodnych łaźni. Informacje o niej prezentowały nawet takie media jak Gazeta Lubuska. Jeżeli zajeżdżacie z kolei w okolice Łodzi, możemy wam polecić kilka ciekawych miejsc z łódzkimi basenami.

Inwestycje przemysłowe

Z historycznych informacji wynika, że łaźnia została zbudowana dawno temu przez Niemców. Mimo wszystko później długi czas służyła na terenie polski. Obiekt powstał ze względu na szczodrość Maxa Bahra. Był on inwestorem, który postanowił włożyć swoje pieniądze w budowę tego obiektu. Niektórzy zwracają uwagę również na to, że nie tylko jego fundusze wsparły powstawanie obiektu. W przeszłości na zebranie dostatecznie dużej kwoty do sfinalizowania łaźni niezbędne było również pozyskanie akcji inwestycyjnych.

Najważniejszym punktem całego obiektu był prawdopodobnie basen. Stał się sercem całej łaźni, w którym wszyscy interesanci spędzali najwięcej czasu. Na parterze do dyspozycji użytkowników oddano mnóstwo łazienek. Można tam było skorzystać na przykład popularnych wówczas kąpieli leczniczych. Pierwsze piętro z kolei poświęcono na ogromny kompleks z saunami. Ludzie określali wówczas to piętro łaźnią rzymską. Ponieważ budową przypominało starodawne fora do spotkań znane za czasów Imperium Rzymskiego.