Autobusy hybrydowe nowym ekologicznym rozwiązaniem w Gorzowie Wielkopolskim

Autobusy hybrydowe nowym ekologicznym rozwiązaniem w Gorzowie Wielkopolskim

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że do Gorzowa Wielkopolskiego trafiły autobusy hybrydowe. Będą one promowały ekologiczne rozwiązania w komunikacji miejskiej dla dużych miast. Podobno jeszcze na początku 2022 roku możemy spodziewać się tego, że autobusy hybrydowe będą woziły pasażerów po Gorzowie Wielkopolskim. Jest to jednak jeden z wielu kroków zaplanowanych ku rozwojowi technologii. Następny krok będzie dotyczył wyposażenia floty pojazdów w autobusy elektryczne. Możemy się ich spodziewać za mniej więcej pół roku.

Prezes zarządu miejskiego wskazuje na to, że hybrydowe pojazdy poprawią zarówno jakość powietrza w Gorzowie, jak i komfort jazdy. To nowoczesny autobusy, które doskonale spełnią swoje zadanie. Jeżeli chodzi o dwa nowe autobusy hybrydowe, które trafiły do miasta, mają one 12 metrów długości. Są niskopodłogowe, dzięki czemu doskonale nadają się do współpracy z niepełnosprawnymi pasażerami. Pomimo tego, że zostały wyprodukowane przez producenta Solaris, znacznie różnią się od produktów w dieslu.

To nie są pierwsze hybrydy w Gorzowie, mieszkańcy zaznajomili się z nimi już 4 lata temu

Dwa nowe autobusy nie są pierwszymi hybrydami w Gorzowie Wielkopolskim. Okazuje się, że mnóstwo takich modeli trafiło do miasta już cztery lata temu. To ten cel sprawia, że promocja ekologicznych pojazdów w naszym kraju przybiera na sile. Niskoemisyjny sprzęt publiczny staje się coraz popularniejszy na terenie całego naszego państwa. Większość dużych miast, nawet jeśli nie korzystają z pojazdów elektrycznych, inwestują w hybrydowe rozwiązania. Nowoczesny transport publiczny nie należy do najtańszych, jednak w realizacji tego celu pomagają dotacje od Unii Europejskiej.

W nowym roku przewoźnik w Gorzowie Wielkopolskim będzie mógł pochwalić się łączną ilością 80 autobusów. Z tego aż osiem autobusów to nowoczesne pojazdy hybrydowe. Reszta działa nadal za pośrednictwem paliwa typu diesel. Dowiadujemy się dziś, że najstarsze autobusy z obecnej floty pojazdów wkrótce zostaną zlikwidowane. W przyszłości mają zostać zastąpione w pełni elektrycznymi maszynami. Możemy się ich spodziewać w Gorzowie Wielkopolskim prawdopodobnie w okolicy drugiego kwartału roku 2022.