30-latek z Lubuskiego ukarany za rażące przekroczenie prędkości: 5000 zł i 15 punktów karnych

30-latek z Lubuskiego ukarany za rażące przekroczenie prędkości: 5000 zł i 15 punktów karnych

W Przytocznej, niewielkim miejscu w województwie lubuskim, 30-letni mężczyzna otrzymał srogi mandat w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych za jazdę z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną. Jak zostało poinformowane przez młodszego aspiranta Mateusza Maksimczyka z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, mężczyzna poruszał się swoim pojazdem z prędkością aż 134 km/h na terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Dodatkowo, stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Wysokość mandatu była podwojona, co wynikało ze specjalnych okoliczności – jak tłumaczył funkcjonariusz – mężczyzna był recydywistą, czyli już wcześniej był zatrzymywany do kontroli drogowej za rażące przekroczenie prędkości. To powtórne wykroczenie znacznie wpłynęło na surowość kary.

Do incydentu doszło w niedzielę, 24 września. Ekipa patrolująca drogi w Przytocznej zauważyła, jak volkswagen, którym kierował 30-latek, poruszał się z prędkością 134 km/h w obszarze zabudowanym. Właśnie w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Na koniec, policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo – zwłaszcza na terenach zabudowanych, gdzie prędkość jest szczególnie kontrolowana.