16-letni gorzowianin zatrzymany na cmentarzu – podejrzany o posiadanie narkotyków

16-letni gorzowianin zatrzymany na cmentarzu – podejrzany o posiadanie narkotyków

Na cmentarzu Świętokrzyskim w Gorzowie Wielkopolskim doszło do niecodziennego zdarzenia. 16-letni mieszkaniec miasta, który najprawdopodobniej posiadał przy sobie narkotyki lub dopalacze, został zatrzymany przez obywatela. Młodociany, poruszający się skuterem, porzucił pojazd przy wejściu na cmentarz, a w momencie ucieczki pozbył się woreczka z niezidentyfikowaną białą substancją. Młody człowiek trafił teraz w ręce sprawiedliwości i to sąd rodzinny zadecyduje o jego dalszym losie.

Całe zdarzenie miało miejsce w wieczór 9 kwietnia na ulicy Głowackiego w Gorzowie Wielkopolskim. Ratownik medyczny i jednocześnie strażak zauważył młodego mężczyznę jadącego skuterem bez kasku. Obserwując, że nastolatek jedzie pod górkę w kierunku ulicy Nowej, próbował mu zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenie. Jednak widząc ratownika, chłopak niespodziewanie zawrócił, a następnie porzucił swój skuter na pobliskim parkingu i zaczął uciekać w stronę cmentarza.

Niezrozumiałe dla ratownika zachowanie 16-latka spowodowało, że postanowił on sprawdzić, co tak naprawdę jest przyczyną nagłej ucieczki. Okazało się, że po porzuceniu skutera, młody człowiek schował się na pobliskim cmentarzu. W międzyczasie jedna z odwiedzających cmentarz kobiet zauważyła, jak chłopiec rzucił woreczek z białą, krystaliczną substancją obok jednego z grobów – najprawdopodobniej były to narkotyki lub dopalacze.

Obywatel, który zatrzymał 16-latka, zaalarmował policję. Niedługo potem na miejscu zdarzenia pojawiła się również matka chłopaka. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, iż doszło do obywatelskiego zatrzymania 16-letniego gorzowianina. Funkcjonariusze na miejsce interwencji zabezpieczyli woreczek z białą substancją oraz skuter należący do młodocianego. Sprawa teraz trafi do sądu rodzinnego, gdzie zostanie podjęta decyzja co do dalszego losu chłopca.

Skuter, którym młodociany poruszał się przed incydentem, został zabezpieczony przez policję i przetransportowany na policyjny parking do czasu wyjaśnienia sprawy.