Wielkie zmiany na ul. Tkackiej: nowa nawierzchnia, chodnik i oświetlenie w planach na ten rok

Wielkie zmiany na ul. Tkackiej: nowa nawierzchnia, chodnik i oświetlenie w planach na ten rok

Do mieszkańców ulicy Tkackiej dociera pomyślne wieści! W ciągu najbliższych kilku miesięcy będą mogli cieszyć się nowoczesnym oświetleniem i świeżo ułożonym chodnikiem.

Niezależnie od tego, przebudowa ulicznej nawierzchni również jest zaplanowana, co doda do już istniejących ulepszeń infrastruktury. To wszystko jest częścią ciągłych inwestycji, które Miasto Gorzów realizuje od 2019 roku, kiedy to na odcinku przekraczającym 200 metrów powstała nowa kostka brukowa i system kanalizacyjny odprowadzający deszczówkę.

W ramach następnej fazy tych prac, na reszcie tej ulicy powstanie nowa droga. Dodatkowo, chodnik prowadzący do ulicy Wał Poprzeczny zostanie zbudowany, a także dziesięć energooszczędnych lamp do oświetlenia. Projekt budowlany jest w trakcie tworzenia przez gorzowskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „V.E.P.” pod kierownictwem Adama Świerczyńskiego. Kompletna dokumentacja projektu powinna być gotowa do czerwca bieżącego roku.

Planowane jest ogłoszenie przetargu w lipcu. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację prac trzy miesiące, liczając od dnia podpisania kontraktu.