Sezon motocyklowy w Gorzowie rozpoczyna się na dobre: trasę parady poznajemy!

Sezon motocyklowy w Gorzowie rozpoczyna się na dobre: trasę parady poznajemy!

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Gorzowie to wydarzenie, które przyciąga nie tylko lokalnych entuzjastów dwóch kółek, ale także gości z innych części Lubuskiego czy Polski. Każdego roku, gromadzi się tutaj ponad tysiąc osób, gotowych świętować wspólnie początek nowego sezonu. W tym roku, jazda inauguracyjna, zwana Moto Start, odbędzie się już 13 kwietnia.

Jest to wydarzenie mocno zakorzenione w kalendarzu miasta Gorzów i czekane przez wielu jego mieszkańców. Początek sezonu motocyklowego to moment, który nie może umknąć uwadze pasjonatów tego typu aktywności. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 na bulwarze gorzowskim, gdzie motocykliści z różnych stron kraju będą zjeżdżać do południa, aby wyruszyć w tradycyjną paradę przez miasto.

Trasa przejazdu motocykli jest starannie zaplanowana. Motocykliści pokonają ulice Nadbrzeżną, most Staromiejski, Grobla, Zieloną, most Lubuski, Podmiejską, Pomorską, ulicę Walczaka, Górczyńską, Piłsudskiego, dolną część Walczaka, Jagiełły, ulicę Jagiełły, Chrobrego, a finał parady odbędzie się ponownie na ulicy Nadbrzeżnej.

Podczas wydarzenia, tak jak to bywa przy innych imprezach motocyklowych (w tym podczas zakończenia sezonu motocyklowego organizowanego przez Jacka Sterżenia), przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na spełnienie marzeń podopiecznych fundacji „Mam Marzenie”. Tym razem, zebrane środki pozwolą kilkunastoletniemu Tobiaszowi na spełnienie swojego wielkiego marzenia – zobaczenie na żywo wyścigu Formuły 1.