Znaleziono ciało mężczyzny w kanale w pobliżu Gorzowa – szczegóły zdarzenia

Znaleziono ciało mężczyzny w kanale w pobliżu Gorzowa – szczegóły zdarzenia

Koszęcin, mała miejscowość w gminie Deszczno, była ostatnio miejscem makabrycznego odkrycia. W jednym z kanałów odnaleziono tam bowiem ciało nieżyjącego mężczyzny. Na miejscu występuje już grupa dochodzeniowo-śledcza, która działa pod ściśle nadzorem prokuratora, w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tragicznego zdarzenia.

W niedzielę 28 stycznia, o godzinie 15.20, operator alarmowy straży pożarnej w Gorzowie otrzymał niepokojące zgłoszenie. Dotyczyło ono znalezienia ciała mężczyzny w kanale w Koszęcinie. Natychmiast na miejsce zostało wysłane jedno zastępstwo strażaków oraz patrol policji. Strażacy mieli za zadanie wydobyć ciało z wody, czym natychmiast się zajęli. Następnie zabezpieczyli obszar zdarzenia do dalszych czynności.

Zgodnie z relacją Eweliny Banaszek, rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, na miejscu zwłaszcza pracuje grupa śledcza, której głównym celem jest ustalenie tożsamości zmarłego, jak również okoliczności, które doprowadziły do tej tragedii.

Ciało odnalezione w kanale jest obecnie zabezpieczone do sekcji zwłok. Procedura ta pozwoli na wyjaśnienie przyczyny śmierci mężczyzny.

[AKTUALIZACJA]: Jak informuje Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, ciało należało do 61-latka, który był mieszkańcem Koszęcina. Ciało zostało zabezpieczone i jest przygotowane do sekcji zwłok.