Początek prac budowlanych nad nowym sklepem sieci Dino w Gorzowie na ul. Walczaka

Początek prac budowlanych nad nowym sklepem sieci Dino w Gorzowie na ul. Walczaka

W mieście nad Wartą, Gorzowie, rozpoczęły się prace związane z budową nowego sklepu należącego do sieci Dino. Konkretnie mówimy o terenie przy ulicy Walczaka, znajdującym się nieopodal ronda Gdańskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy market powinien rozpocząć działalność jeszcze przed końcem pierwszego półrocza 2024 roku.

Przez długi czas sklepy sieci Dino otwierane były głównie w mniejszych miejscowościach, gdzie konkurencja ze strony Biedronki czy Lidla była praktycznie niewidoczna. Jednakże, przez ostatnie trzy lata właściciel Dino Polska postanowił zacząć inwestować również w większe miasta. W wyniku tego obecnie w Gorzowie działają sklepy Dino przy ulicach Ryskiej i Koniawskiej.

Wcześniej sieć planowała także otworzyć sklep pomiędzy budynkami numer 24 i 28 przy ulicy Kostrzyńskiej, ale procedura dotycząca pozwolenia na budowę została zawieszona. Zamiast tego firma skupiła się na przygotowaniu do realizacji kolejnej inwestycji na innym terenie miejskim.

Kiedy styczeń 2024 roku nadszedł, ruszyły prace nad budową nowego marketu Dino na ulicy Walczaka. Dokładniej mówimy o działce położonej po prawej stronie, jadąc od centrum miasta, między siedzibą Enea a rondem Gdańskim.

Plac budowy jest już pełen ciężkiego sprzętu, który za zadanie miał wyrównać teren pod budowę. Po tym etapie przystąpiono do prac budowlanych i udało się już postawić jedną ze ścian przyszłego sklepu. Planowane otwarcie sklepu Dino na ulicy Walczaka numer 39 to pierwsza połowa 2024 roku.

Nie można zapominać, że równocześnie na ulicy Walczaka prowadzone są prace nad budową największego parku handlowego w regionie – Silwana. Nowoczesne centrum handlowe będzie miało powierzchnię 80 tysięcy metrów kwadratowych i zaoferuje 800 miejsc parkingowych. Sam park handlowy będzie miał powierzchnię 23 tysięcy metrów kwadratowych. Otwarcie parku handlowego Silwana planowane jest na drugą połowę 2024 roku.