Złowieszcze odkrycie nad jeziorem Ostrowite: znaleziono ciało mężczyzny na wysepce

Złowieszcze odkrycie nad jeziorem Ostrowite: znaleziono ciało mężczyzny na wysepce

Na niewielkiej wysepce jeziora Ostrowite, położonego niedaleko Gorzowa, doszło do makabrycznego odkrycia. Ciało mężczyzny zostało odnalezione na tym ustronnym, otoczonym wodami kawałku lądu. Policja oraz straż pożarna są już na miejscu i przeprowadzają czynności potrzebne w takich sytuacjach.

Alarmujące wiadomości dotarły do dyżurnego gorzowskiego oddziału straży pożarnej w czwartek, 18 kwietnia, dokładnie o godzinie 19.15. Zgłoszenie z prośbą o pomoc dla policji nadeszła z terenu przy jeziorze Ostrowite, które usytuowane jest w gęstym lesie, blisko innego akwenu – jeziora Nierzym.

Tajemnicza wiadomość dotyczyła znalezienia zwłok na wysepce pośrodku jeziora. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano trzy zespoły straży pożarnej: OSP Różanki, które dysponuje pontonem, OSP Rybakowo oraz JRG1 posiadające łódź.

Gdy służby dotarły na miejsce, potwierdziły mroczne doniesienia: znaleziono ciało mężczyzny. Przyjmuję się, że to wędkarz odkrył zwłoki na wysepce i to on poprosił o asystę. Na miejscu zdarzenia nadal działa policja, a dołączy do niej także prokurator. Póki co, przyczyny oraz okoliczności zgonu mężczyzny nie są znane.

AKTUALIZACJA

Na ustronnej wysepce odkryto ciało mężczyzny, mającego około 30-40 lat. – Grupa dochodzeniowo-śledcza pracuje teraz na miejscu pod nadzorem prokuratora. Na razie nic nie świadczy o tym, żeby śmierć mężczyzny była wynikiem działań osób trzecich. W wyniku decyzji prokuratora, ciało zabezpieczono do sekcji zwłok – ta ustali rzeczywistą przyczynę śmierci mężczyzny – relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.