Zgodnie z planem postępuje przebudowa ulicy Dworcowej w Gorzowie

Zgodnie z planem postępuje przebudowa ulicy Dworcowej w Gorzowie

Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, uspokaja obawy dotyczące terminu realizacji inwestycji, mówiąc, że prace nad przebudową ulicy Dworcowej są realizowane zgodnie z harmonogramem. Jest optymistyczny co do końca prac, które mają potrwać jeszcze około pięć tygodni.

Inwestycja na ulicy Dworcowej została rozpoczęta 4 lipca bieżącego roku. Przebudowa obejmowała wymianę torowiska oraz likwidację pętli tramwajowej. Zamiast niej, tory zostały skierowane w stronę ulicy Jancarza, gdzie w przeciągu kilku najbliższych lat ma powstać nowa linia tramwajowa. Ponadto, fragment ulicy między zjazdem na zamknięty dworzec PKS a ulicą Dworcowa jest przekształcany w deptak.

Mimo że prace na ulicy wciąż trwają, szczególnie nad instalacją trakcji, istotne jest dla miasta, aby zostały one ukończone przed końcem roku. W przeciwnym razie, miasto może stracić szansę na dofinansowanie. Podczas ostatniej sesji rady miasta radny Radosław Wróblewski zapytał o możliwość dotrzymania terminu inwestycji, na co prezydent Wójcicki odpowiedział zapewniająco, że nie ma zagrożeń co do terminu realizacji inwestycji. Jednak dodał, że wiele prac jest jeszcze do wykonania.

Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz przypomniał, że inwestycja na ulicy Dworcowej składa się z dwóch etapów, każdy z innym terminem zakończenia. Pierwszy etap, dotyczący samej ulicy Dworcowej, powinien być zakończony do końca listopada bieżącego roku. Drugi etap obejmuje przebudowę ulicy Składowej i części ulicy Jancarza, którego zakończenie planowane jest na czerwiec przyszłego roku.

Nie padła jeszcze oficjalna data uruchomienia tramwajów na ulicy Dworcowej. Przystanek ma być umiejscowiony pomiędzy sklepem Żabka a barem po przeciwnej stronie ulicy. Nieoficjalnie mówi się, że tramwaje wrócą na ulicę Dworcowa po nowym roku.