Zderzenie ciężarówki z dźwigiem na autostradzie S3

Zderzenie ciężarówki z dźwigiem na autostradzie S3

Poniedziałkowe popołudnie 21 sierpnia około godziny 13:00 przyniosło zgłoszenie do służb ratowniczych w Gorzowie Wielkopolskim. Wiadomość dotyczyła poważnego wypadku komunikacyjnego, który miał miejsce na trasie S3. Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce pomiędzy węzłami Gorzów Wielkopolski Zachód a Północ, dokładniej na 84-kilometrze tej kluczowej arterii komunikacyjnej. W wyniku kolizji dwa samochody ciężarowe uległy uszkodzeniu.

Na jezdni prowadzącej w kierunku Szczecina doszło do nieoczekiwanego zdarzenia. Ciężarówka marki Scania, pełna piasku, nagle uderzyła w tył stacjonującego dźwigu. Siła uderzenia była znaczna, skutkując poważnym uszkodzeniem kabiny ciągnika siodłowego.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy jednostki straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Dołączył do nich zastęp ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej Kłodawa. Na miejscu pojawiły się także służby medyczne oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Kierowca zmiażdżonej Scani, choć ranny, pozostaje przy życiu. Mężczyzna został opatrzony przez ekipę medyczną i następnie przewieziony do szpitala. Pierwsze informacje sugerują, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla jego życia.

W wyniku tego niefortunnego incydentu droga S3 w kierunku Szczecina jest obecnie całkowicie zamknięta dla ruchu. Według GDDKiA utrudnienia mogą potrwać do godziny 16:00. Kierowcy mają możliwość objazdu przez Gorzów Wielkopolski: skręcając na węźle Gorzów Południe i wracając na trasę na węźle Gorzów Północ.