Zdarzenie z udziałem czadu w Gorzowie. Matka i jej córka oraz ratownicy medyczni w stanie poszkodowania

Zdarzenie z udziałem czadu w Gorzowie. Matka i jej córka oraz ratownicy medyczni w stanie poszkodowania

Przy ulicy Towarowej w Gorzowie, doszło do zdarzenia związanego z nieszczelnym urządzeniem grzewczym. W jednym z mieszkań kamienicy, kobieta podczas korzystania z łazienki doznała zatrucia tlenkiem węgla. Na skutek tego, również osoby niosące pomoc medyczną odczuły negatywne objawy. Wobec powstałej sytuacji, konieczne było wezwanie straży pożarnej.

W dniu 5 grudnia, o godzinie 17:43, dyżurny jednostki straży pożarnej w Gorzowie odebrał zgłoszenie o konieczności wsparcia działania ratowników medycznych. Wysłano jeden zastęp straży na miejsce, gdzie znajduje się kamienica przy ulicy Towarowej.

Podczas kąpieli 42-letnia kobieta została narażona na działanie tlenku węgla. Wywołane przez to złe samopoczucie zaowocowało wysłaniem na miejsce pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni, którzy mieli zapewnić pomoc kobiecie, również poczuli niedyspozycję. Dodatkowo, objawy złego samopoczucia zgłosiła również córka poszkodowanej kobiety. Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniu i podjęli decyzję o ewakuacji osób poszkodowanych, którzy następnie otrzymali niezbędną pomoc.

Na miejsce zdarzenia przybyła druga karetka pogotowia. Dla wszystkich poszkodowanych – matki, córki oraz ratowników medycznych przystąpiono do podawania tlenu. Przypuszcza się, że przyczyną incydentu była nieszczelność termometru gazowego od którego czad mógł ulatniać się do pomieszczenia.