Zdarzenie drogowe niedaleko Gorzowa: Pijany kierowca mercedesa i pasażer z narkotykami

Zdarzenie drogowe niedaleko Gorzowa: Pijany kierowca mercedesa i pasażer z narkotykami

Do poważnego wypadku doszło na trasie z Kłodawy do Łośna w poprzedni weekend. Mężczyzna sterujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na pobocze, by później rozbić samochód o drzewa. Jak się okazało, 43-letni kierowca był pod silnym wpływem alkoholu – jego organizm zawierał aż 3 promile. Na dodatek jeden z pasażerów posiadał przy sobie substancje narkotyczne. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Przypominamy o niebezpiecznym incydencie, który miał miejsce w sobotę, 8 czerwca, na drodze prowadzącej z Kłodawy do Łośna. Pijany kierujący mercedesem utracił kontrolę nad pojazdem na zakręcie, wyjechał na pobocze, po czym jego auto roztrzaskało się o drzewa. Siła uderzenia była tak wielka, że jedno z drzew zostało złamane i runęło na pojazd. Jeden ze świadków relacjonował, że po uszkodzeniu auta, kierujący jeszcze zdążył wypić dwa piwa przed przybyciem na miejsce zdarzenia pierwszych służb ratunkowych.

W samochodzie, poza kierowcą, podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna prowadzący mercedesa został zatrzymany do momentu wytrzeźwienia, a policja zatrzymała również jednego z pasażerów.

43-letni kierowca mercedesa został zatrzymany na miejscu zdarzenia. Badania dowiodły, że miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Czeka go teraz odpowiedzialność za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, jeden z pasażerów, przy którym znaleziono narkotyki, również został zatrzymany. Obaj panowie usłyszeli zarzuty w poniedziałek, 10 czerwca – informuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości kierowcy mercedesa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Pasażerowi również grozi do 3 lat więzienia za posiadanie środków odurzających.