Zaproszenie na manifestację "Polska to Europa" na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim

Zaproszenie na manifestację "Polska to Europa" na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim

Wspólna inicjatywa Akcji Demokracji i Obywateli Gorzowa 66-400 ma na celu zachęcenie mieszkańców Gorzowa do udziału w zgromadzeniu publicznym, które odbędzie się na Starym Rynku. Wydarzenie planowane jest na wtorek, 4 czerwca, a jego głównym celem jest uczczenie 35. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów oraz upamiętnienie pierwszej rocznicy masowego marszu przeciwników politycznych w stolicy kraju.

Podobne zgromadzenie zaplanowane jest na ten sam dzień w stolicy kraju, Warszawie. O godzinie 18 na placu Zamkowym obchodzona będzie 35. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów oraz upamiętniona zostanie pierwsza rocznica masowego marszu przeciwników politycznych. Jak podkreśla premier Donald Tusk, „4 czerwca 1989 roku, wybraliśmy wolność i Zachód. Rok temu, 4 czerwca, maszerowaliśmy po raz kolejny, aby odzyskać to, co straciliśmy. W tym roku, 4 czerwca 2024, spotkajmy się ponownie, aby nie zagubić tego ponownie”.

Jednakże, dla tych, którzy nie mają możliwości wziąć udziału w warszawskim zgromadzeniu, Akcja Demokracja i Obywatele Gorzów 66-400 przygotowali alternatywę. W Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się manifestacja pod hasłem „Polska to Europa! Wiec w rocznicę 4 czerwca”. Zgromadzenie zaplanowane jest na godzinę 16 przy fontannie Paukscha na Starym Rynku.

„To będzie święto zwycięstwa, rozliczenia zła, zadośćuczynienia krzywdom ludzkim i pojednania między Polakami. Przyjdźmy 4 czerwca na gorzowski Stary Rynek, aby wspólnie bronić naszej wolności i przynależności do Zachodu. Tak jak to czynią nasi rodacy w Warszawie, tak i my powinniśmy okazać poparcie dla naszego rządu i idei, za które walczyliśmy”, zachęcają organizatorzy wydarzenia.