Wartownia w Gorzowie 2024: Lato pełne muzyki i koncertów na horyzoncie

Wartownia w Gorzowie 2024: Lato pełne muzyki i koncertów na horyzoncie

Niebawem, 21 czerwca, rozpocznie się sezon muzyczny w Wartowni w Gorzowie. Przez całe lato, dwie sceny tego miejsca będą gospodarzem dla koncertów kilkudziesięciu artystów. Specjalnie zbudowane miasteczko z kontenerów morskich powstanie na błoniach przy ulicy Fabrycznej, w pobliżu mostu kolejowego.

Wartownia jest znanym i lubianym miejscem spotkań, przyciągającym nie tylko mieszkańców Gorzowa, ale również okolicznych miejscowości. Tego roku, podobnie jak w poprzednich sezonach, miasteczko koncertowe zostanie wybudowane z kontenerów morskich na błoniach przy ulicy Fabrycznej, tuż obok mostu kolejowego.

Organizatorzy imprezy podkreślają, że wybrali to miejsce ze względu na jego doskonałą lokalizację. Jak przekonuje Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie: „Szukaliśmy miejsca oddalonego od budynków mieszkalnych, aby nie zakłócać spokoju mieszkańców. Część koncertowa będzie kończyła się o godzinie 22, tak aby nie przeszkadzać w nocnym odpoczynku. Wydarzenia po godz. 22 będą realizowane w namiocie na terenie Wartowni, w nieco cichszy sposób, aby nie zakłócać ciszy nocnej”.

Pierwsze koncerty na scenie Wartowni rozpoczną się już 21 czerwca. Przez całe lato publiczność będzie mogła cieszyć się kilkudziesięcioma koncertami różnorodnych artystów – od muzyki klubowej, przez alternatywną, po hip hop. Koncerty będą odbywały się w piątki i soboty od godz. 19. Sezon muzyczny na Wartowni zakończy się 23-24 sierpnia.

Pytanie, które niewątpliwie nurtuje wielu miłośników muzyki: kto wystąpi na scenie? „Line-up Wartowni jest w trakcie finalizacji. Szczegółowy program oraz informacje o artystach przedstawimy podczas konferencji prasowej na początku czerwca” – tłumaczy dyrektor Błauciak.