Kosynierów Gdyńskich: kolejny etap prac drogowych i zmiany w komunikacji miejskiej

Kosynierów Gdyńskich: kolejny etap prac drogowych i zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z otwarciem dla ruchu odcinka ulicy Kosynierów Gdyńskich od Matejki do Borowskiego i zamknięciem skrzyżowania z Mickiewicza, trasy autobusów miejskich ulegną zmianie. Linie 100, 101, 121, 124, 136 i 511 kierujące się do centrum miasta pojadą od przystanku Matejki ulicami Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, a następnie od skrzyżowania z Armii Polskiej wrócą na swoje dotychczasowe trasy. Dla tych linii przystanki Urząd Wojewódzki (na Kosynierów Gdyńskich), pl. Grunwaldzki (na Mieszka I), Borowskiego (na Borowskiego) zostaną czasowo zawieszone.

Linie 104, 105, 111 jadące w kierunku Cmentarza, Chwalęcic i Bora-Komorowskiego pojadą od skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich i Borowskiego ulicami Borowskiego, Mieszka I i od skrzyżowania z Mickiewicza wrócą na swoje dotychczasowe trasy. Na trasie objazdu dla tych linii będą obowiązywały dodatkowe przystanki na Mieszka I – Borowskiego (tymczasowy dla komunikacji zastępczej), pl. Grunwaldzki (tramwajowy), natomiast przystanek Urząd Wojewódzki (na Kosynierów Gdyńskich) zostanie zawieszony. Trasy linii jadących w kierunku osiedla Staszica, Londyńskiej i K-SSSE oraz linii nr 111 w kierunku Śląska Pole Golfowe pozostają bez zmian.

Zmiany tras wiążą się z modyfikacją rozkładów jazdy. Szczegółowe informacje dotyczące zmienionych rozkładów jazdy będą dostępne na stronie internetowej MZK.