W związku z rozbudową paneli fotowoltaicznych czynsze mieszkańców zostaną obniżone

W związku z rozbudową paneli fotowoltaicznych czynsze mieszkańców zostaną obniżone

Jedno z największych i najnowocześniejszych osiedli w Gorzowie ruszyło z rozbudową spółdzielni mieszkaniowej. Mają wiele planów. Jednym z nich jest modernizacja. Pragną sprawić, żeby mieszkańcy korzystali z energii odnawialnej. Za sprawą tego rozpoczynają montowanie paneli fotowoltaicznych w okolicy. Inwestycja jest naprawdę obiecująca. Spółdzielnia ma w aktualnych planach objąć rozbudową i zmodernizowaniem ponad 156 budynków mieszkalnych. Co więcej, dzięki tej metodzie czynsze mieszkańców tego osiedla nieco spadną. Fotowoltaiczne panele pozwolą mieszkańców bloków mieszkalnych na zebranie energii słonecznej, którą będą mogli wykorzystać w postaci prądu.

Plany mają swoje korzenie już od początku tego roku. Spółdzielnia mieszkaniowa podzieliła się wstępnymi przemyśleniami dotyczącymi planów w styczniu 2021. Za inwestycje i rozbudowę odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa o nazwie Gorczyn. Pomysłem nie zostały jednak objęte wszystkie bloki. Na osiedlu jest ich ponad 250. Z kolei spółdzielnia zebrała pieniądze, które umożliwią realizację planów w mniej więcej 150 budynkach. To krok ku ekologicznej infrastrukturze na największym osiedlu w Gorzowie.

Modernizacja bloków przez Gorczyn – panele fotowoltaiczne

Na rynku widzimy, że energia elektryczna nieustannie rośnie. Jest to nie w smak szczególnie osobom, których rachunki nieustannie rosną. Mimo wszystko istnieją rozwiązania, które mogą tym problemom zaradzić. Spółdzielnia mieszkaniowa w Gorzowie właśnie zaprezentowała jedno z nich w postaci paneli fotowoltaicznych. Dzięki zebranej w ciągu dnia ze słońca energii panele wytworzą prąd. To całkowicie ekologiczna i odnawialna metoda. Jest coraz częściej wykorzystywana na całym świecie. Kilkanaście lat temu przybyła również do Polski. Dlaczego zatem mielibyśmy nie korzystać z tego cudu techniki dla naszych korzyści?

Zasilanie za pośrednictwem paneli ma naprawdę wiele możliwości. Oczekujemy, że za pomocą tej technologii zasilimy windy, światło w piwnicy, a nawet niektóre urządzenia domowe. To fantastyczna wiadomość dla tych, którzy liczą na mniejsze rachunki za prąd. Aktualnie robotnicy prowadzą pracę wewnątrz budynków. Muszą przygotować odpowiednie okablowanie. Poprowadzi ono zebraną energię z dachu do budynków. Po przygotowaniu klatki schodowej przejdą niedługo do montażu paneli na dachach bloków.