Dziurawa ulica w Gorzowie wymaga remontu

Dziurawa ulica w Gorzowie wymaga remontu

Mieszkańcy Gorzowa coraz częściej zwracają uwagę władzom miasta na podziurawione ulice. Są to ulice Niemcewicza i Broniewskiego. Są w naprawdę opłakanym stanie. Natomiast do tej pory nikt nie rozpoczął ich remontu. Niektórzy obywatele powtarzają, że koła ich samochodów dosłownie odbijają się od nierówności i dziur na ulicy. Mimo wszystko dowiadujemy się, że ulice te będą jeszcze musiały nieco poczekać na swój remont pomimo kiepskiego stanu. Na sam początek urzędnicy podjęli decyzję, aby wyremontować ulicę Długosza.

Dlaczego zatem tak się dzieje, skoro sami mieszkańcy zwracają już uwagę na to, że ulice nie nadają się do użytku? Czy obie zniszczone ulice mają w ogóle szansę na remont pomimo priorytetu w postaci jezdni na Długosza? Pamiętajmy o tym, że wyrwy w ulicy mogą doprowadzić do nieszczęścia. Wystarczy odrobina braku widoczności w postaci deszczu. Gdy dziury zostaną zalane wodą w połączeniu z brakiem oświetlenia, stanowią poważny problem. Samochód może z łatwością wypaść z trasy.

Co mieszkańcy sądzą na temat braku remontu na tych ulicach?

Wielu z nich twierdzi, że prędzej czy później tak opłakany stan ulic doprowadzi do wypadku. Jest to dla nich niemal pewnego, dlatego też raczej unikają przechadzki w tej okolicy, gdy nadjeżdża auto. Rozmówcy zauważyli, że w niektórych miejscach ulice te są dosłownie podziurawione niczym powojenna droga. Jest to odcinek jezdni, który może sprawić, że z auta wypadnie zawieszenie. To niedopuszczalne. Mieszkańcy coraz częściej się burzą. Tym bardziej że okoliczni mieszkańcy płacą podatki na rzecz miasta. Dlatego też słusznie domagają się tego, aby miasto zaradziło jakimś sposobem tym problemom z jezdnią.

Mało tego. Dla wielu obywateli Gorzowa sama ulica Długosza nie jest w aż tak złym stanie. Tym bardziej dziwią się temu, że to ona zostanie priorytetowo odrestaurowana. Zniecierpliwieni mieszkańcy w sierpniu 2021 zgłosili się do urzędu Gorzowa. Mimo wszystko uzyskali niepokojące odpowiedzi. Okazuje się bowiem, że na ten rok nie ma planów związanych z odbudową ulicy Niemcewicza i Broniewskiego.